Płyny

Aosept Plus

Aosept-Plus-3-Month-Pack-51071

Prosta droga do zdrowego widzenia i lepszego życia
Głębokie czyszczenie

AOSEPT® PLUS z unikalną mocą wody utlenionej czyści, dezynfekuje i usuwa osady białkowe ze wszystkich typów soczewek kontaktowych – miękkich i twardych. Dla Twoich pacjentów oznacza to poczucie świeżych i komfortowych soczewek każdego dnia.
Doskonała dezynfekcja i skuteczność czyszczenia czynią AOSEPT® PLUS idealnym płynem do pielęgnacji soczewek silikonowo-hydrożelowych.

Idealny dla wszystkich użytkowników miękkich soczewek kontaktowych, którzy:

  • oczekują doskonałego komfortu
  • doświadczyli uczucia suchości i podrażnienia przy stosowaniu innych płynów
  • są wrażliwi na konserwanty i inne związki chemiczne.

Dezynfekcja bez konserwantów
SKŁADNIKI
Związek dezynfekujący (aktywny)
Wbudowany surfaktant
Pojemnik na soczewki
AOSEPT® PLUS
3% wody utlenionej
Poloxamer 407
Wymienny pojemnik na soczewki z dyskiem neutralizującym AOSEPT® PLUS
Działanie
Zabija zarazki i bakterie mogące powodować infekcje. Uwalnianie bąbelków ułatwia usuwanie białek oraz innych osadów. Działa również w strukturze soczewki.
Usuwa osady i zabrudzenia bez potrzeby czyszczenia mechanicznego, aby soczewki były czyste i komfortowe.
Neutralizuje aktywny składnik dezynfekujący pozostawiając łagodny roztwór soli fizjologicznej zbliżony do łez pacjenta. Ani konserwanty, ani inne aktywne związki nie są przenoszone do oczu pacjenta.

Dezynfekcja bez konserwantów
Instytut Badania Wzroku (IER) przeprowadziΠ 3-miesięczne badania oceniające barwienie rogówki. Zostały one opublikowane w „Contact Lens Spectrum” we wrześniu 2007 r.

Według badania Instytutu IER:

  • Nadtlenek wodoru zawarty w płynie AOSEPT® PLUS powoduje dużo mniejsze barwienie rogówki niż jakikolwiek inny płyn wielofunkcyjny (dla każdego typu badanych soczewek p=0.001). Powinien, więc być to preferowany płyn do pielęgnacji soczewek silikonowo-hydrożelowych stosowany w celu uniknięcia tego typu zmian w rogówce.
  • System pielęgnacji oparty na nadtlenku wodoru (wodzie utlenionej) praktycznie eliminuje ryzyko barwienia rogówki wynikające z niepełnej kompatybilności płynów pielęgnacyjnych i soczewek silikonowo-hydrożelowych.

Boston

boston-simplus-120-ml

Boston® to płyn do pielęgnacji sztywnych soczewek gazoprzepuszczalnych (RGP) soczewek kontaktowych. Stworzony aby spełniać Twoje indywidualne potrzeby w zakresie pielęgnacji soczewek oraz umożliwiać utrzymanie czystości soczewek RGP i zdrowia oczu.

Wystarczą trzy kroki, aby dokładnie oczyścić i zdezynfekować soczewki:

Program Pielęgnacji:

krok10

Krok 1 : Umyj ręce łagodnym mydłem (uwaga – mydła w płynie mogą zawierać środki na bazie olejów wspomagające utrzymanie zawiesiny)

krok11

Krok 2: Umieść soczewki w pustym pojemniku na soczewki i napełnij świeżym płynem Boston Simplus® Multi-Action Solution. Przed nałożeniem pozostaw soczewki zanurzone w płynie na co najmniej cztery godziny (lub całą noc)

krok12

Krok 3: Zanim przystąpisz do oczyszczania soczewek, umyj ręce łagodnym mydłem. Po namoczeniu wyjmij soczewki z pojemnika i przez 20 sekund pocieraj w dłoniach po obu stronach czterema kroplami płynu Boston Simplus Multi-Action Solution. PŁYN DO CODZIENNEGO OCZYSZCZANIA NIE JEST POTRZEBNY

krok13

Krok 4: Przez około pięć sekund płucz soczewki równym strumieniem płynu Boston Simplus® Multi Action Solution, aby wyeliminować luźne osady na powierzchni, a następnie nałóż soczewki

krok14

Krok 5: Dokładnie oczyść wnętrze pojemnika gorącą wodą, a następnie pozostaw do wyschnięcia po każdym użyciu

Nie używaj płynu po upływie 90 dni od otwarcia opakowania. Zapisz datę otwarcia w odpowiednim miejscu na etykiecie butelki. Uwaga: W przypadku codziennego stosowania płyn zostanie zużyty przed upływem 90 dni.

Biotrue

BioTrue-300ml-Nowosc

Zainspirowani biologią oka naukowcy Bausch + Lomb przyczynili się do powstania płynu Biotrue™. Biotrue™ to płyn do soczewek kontaktowych stworzony, by działać jak Twoje oczy, ponieważ:

  • Zawiera środek nawilżający będący naturalnym składnikiem filmu łzowego
  • Ma odczyn dopasowany do pH zdrowych łez
  • Zapobiega denaturacji korzystnych dla oka białek zawartych we łzach

Aby dokładnie oczyszczać i dezynfekować soczewki płynem wielofunkcyjnym Biotrue™, stosuj codzienny program pielęgnacji:

Rano

krok1

Krok 1: Umyj ręce mydłem i osusz je ręcznikiem niepozostawiającym włókien

krok2

Krok 2: Wyjmij soczewkę kontaktową z pojemnika. Umieść soczewkę w dłoni i opłucz świeżym płynem wielofunkcyjnym Biotrue™

krok3

Krok 3: Umieść soczewkę na oku

krok4

Krok 4: Opróżnij pojemnik na soczewki, opłucz go świeżym płynem wielofunkcyjnym Biotrue™ i strząśnij pozostałości płynu

krok5

Krok 5: Pozostaw pojemnik otwarty do wyschnięcia

Wieczorem

krok1

Krok 1: Umyj ręce mydłem i osusz je ręcznikiem niepozostawiającym włókien

krok6

Krok 2: Napełnij czysty pojemnik na soczewki świeżym płynem wielofunkcyjnym Biotrue™ tuż poniżej brzegu

krok7

Krok 3: Zdejmij soczewkę z oka. Umieść soczewkę na swojej dłoni. Nalej 3 krople wielofunkcyjnego płynu Biotrue na każdą stronę soczewki i delikatnie pocieraj przez około 20 sekund

krok2

Krok 4: Przez 5 sekund dokładnie płucz każdą stronę soczewki świeżym płynem wielofunkcyjnym Biotrue™

krok8

Krok 5: Umieść oczyszczoną soczewkę w pojemniku na soczewki i napełnij go świeżym płynem wielofunkcyjnym Biotrue™

Opti-Free PureMoist

Pure_Moist_300ml

Płyn OPTI-FREE PureMoist jest nowoczesnym płynem wielofunkcyjnym przeznaczonym do skutecznej pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych wszystkich typów.
OptiFree PureMoist oparty jest na znanych z innych produktów Alcon substancjach czyszczących i dezynfekujących: POLYQUAD® oraz ALDOX®. Absolutną nowością jest zastosowanie HydraGlyde® Moisture Matrix substancji aktywnie nawilżającej soczewki i tworzącej na jej powierzchni rodzaj „poduszki” zapewniającej nawilżanie od momentu założenia soczewki na oko, przez cały okres noszenia.
Płyn PureMoist został specjalnie przygotowany do pielęgnacji nowoczesnych soczewek silikonowo – hydrożelowych, gdzie odpowiednie nawilżenie soczewki i utrzymanie komfortu noszenia przez dłuższy czas jest prawdziwym wyzwaniem.
Alcon OPTI-FREE Pure Moist oferuje aż 16 godzin komfortu.